זכות ציבורית להשכרה – השכרת מספר מונית

זכות ציבורית להשכרה - כמה עולה השכרת מספר מונית? השכרת היתר מאפשר לנהג מונית להסיע נוסעים תמורת תשלום. זכות ציבורית למונית היא היתר שניתן על ידי משרד התחבורה בישראל לנהגי מוניות, ומאפשר להם לקבל כסף כחוק על שירות נסיעות של מוניות ספיישל.

מספר מונית להשכרה מפרטי - מחיר 1300 ש"ח כולל מע"מ

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם

השכרת זכות ציבורית למונית ב-2024

למה נהג מונית צריך לשכור זכות ציבורית להפעלת מונית?

נהגי מוניות בישראל חייבים לשכור זכות ציבורית להפעלת מונית משום שזכות ציבורית היא היתר שניתן על ידי משרד התחבורה בישראל ומאפשר לנהגי מוניות לנהוג במונית כמקצוע.

מספר מונית מאפשר לנהג מונית מוסמך לקבל כסף מנוסעים עבור שירותי הנסיעה באופן חוקי שמוכר על ידי משרד התחבורה. זכות ציבורית להפעלת מונית, מעניקה היתר בלעדי ומיוחד לנהגים בישראל להסיע נוסעים תמורת תשלום מאז קום המדינה וגם היום בשנת ב-2024.

ענף המוניות בישראל הוא ענף מוסדר, המחוקק חשוב על דרך לווסת את כמות המוניות בישראל באמצעות אישור מיוחד שהופך לרשומה במחשבים של משרד התחבורה, זוהי למעשה "זכות ציבורית להפעלת מונית".

סיבה נוספת לכך שמספר מונית נחוץ להפעלת מונית היא כי, הממשלה מעוניינת לוודא שהמוניות יהיו זמינות לציבור במחירים הוגנים. נדגיש שוב, זכות ציבורית היא אמצעי ממשלתי לפקח על ענף המוניות כדי לשמור על האינטרסים הציבוריים, כמו: שירות טוב, מחיר סביר, זמינות, ועוד.

כיצד להשכיר זכות ציבורית למונית?

כדי להשכיר זכות ציבורית למונית, עליכם לפנות לבעלים של זכות ציבורית ולהגיע איתו להסדר כספי על מחיר השכירות. מחיר השכירות נקבע בהתאם לגורמים שונים שעלולים להשתנות בין היתר על פי החלטות ממשלה.

לאחר שתגיעו להסדר עם בעלי הזכות הציבורית, עליכם לקבוע תור במשרד הרישוי על מנת לבצע "הפעלה" של המספר על המונית שלכם. משרד התחבורה צריך לאשר את הפעלת הזכות, ורק לאחר מכן תוכלו לקבל את האישור המיוחל שבעזרתו תוכלו לבצע נסיעות כחוק במונית שלכם.

כאשר תגישו את הבקשה למשרד הרישוי, יהיה עליכם למסור את הפרטים הבאים:

  • הפרטים של בעלי הזכות הציבורית
  • מספר הזכות הציבורית כפי שקבע משרד התחבורה
  • פרטי השוכר (נהג המונית)

הפקידה במשרד הרישוי בודקת את הבקשה באותו רגע, ואם אין "תקלות" מיוחדת, תוכלו להסיע נוסעים עבור תשלום ברגע שאתם יוצאים ממשרד הרישוי.

יתרונות השכרת זכות ציבורית למונית:

רכישת זכות ציבורית יקרה מאוד, לעומת זאת, השכרת זכות זכות ציבורית מאפשרת לנהג מונית מתחיל להיכנס או לצאת מתחום המוניות בקלות.