0585007008

מונית נגישה לנכים עם כיסא גלגלים בישראל

מהי מונית נגישה? מונית נגישה היא מונית המתקיימות בה לפחות 4 דרישות לתקנות שוויון זכויות לנכים עם מוגבלות, ולכן מקבל בעת הזכות הציבורית הנחה משמעותית מאוד בקניית הזכות הציבורית ממשרד התחבורה. רשות הרישוי תסמן ברישיון הרכב כי מדובר במונית נגישה.

מונית לנכים

עזרה למוגבלים בניידות

הסעה נגישה

יחס ידידותי ואנושי

מונית למוגבלים בניידות

נהגים מקצועיים ואדיבים

תוכן עניינים

שירותי מוניות נגישות והסעות לנכים

מונית נגישה – נוהל רשות התחבורה הציבורית

נציבות שוויון זכויות לנכים עם מוגבלות החליטו על חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בכדי לשלב נכים עם מוגבלות בחברה, במסגרת החוק קבע משרד התחבורה בשיתוף עם ארגונים הפועלים לקידום זכויות נוסעים נכים בתחבורה הציבורית את תקנות שוויון זכויות לנוסעים עם מוגבלות – הנחה מאגרת רישיון להפעלת מונית נגישה.

במסגרת התקנות שאושרו יקבלו תאגידים הנחה של 230,000 ש"ח בערך על רכישת זכות ציבורית למונית (רישיון מיוחד להפעלת מונית נגישה) – הערכה כי זכות ציבורית למונית ספיישל רגילה עולה כ-240,000 ש"ח.

"תאגיד למתן שירות הסעה לנסיעות מיוחדות, שבבעלותו לפחות 50 מוניות נגישות ישלם אגרה בסכום של 10,000₪ לכל רישיון, האגרה תתעדכן ב-1 לינואר בכל שנה"

במידה ונהג מונית פרטי מעוניין לרכוש זכות ציבורית למונית נגישה הוא יצטרך לשלם חצי ממחירה של זכות ציבורית רגילה, כלומר – 120,000 ש"ח.

"יחיד המבקש רישיון לשם הפעלת מונית נגישה בנסיעות מיוחדות – ישלם מחצית מהאגרה להפעלת מונית"

הסדרה ופירוט ההנחיות בנוגע למתן רישיון להפעלת מונית נגישה לנסיעות מיוחדות.

נוהל מונית נגישה.

תהליך הגשת הבקשה להפעלת מונית נגישה:

טפסי רכישת זכות ציבורית נגישה ובקשה למתן רישיון תוגש לוועדת המוניות במשרד התחבורה.

המבקשים ישלמו אגרת פתיחת תיק בסכום קבוע לפי תקנה מספר 526 לתקנות התעבורה.
תשלום אגרת פתיחת תיק מהווה תנאי לטיפול בבקשה.

במידה והוגשו מעל 500 בקשות להפעלת מונית נגישה, רשאי המפקח להחליט אם לאפשר להוסיף עוד בקשות ובאלו תנאים, המטרה היא לספק לנכים רמת שירות וזמינות מוניות גבוהה.

כל החוקים הכוללים מונית ספיישל רגילה לנסיעות מיוחדות יהיו רלוונטיים גם למונית נגישה לנכים.

בעל רישיון להפעלת מונית לנכים הנהנה מהנחה בקניית הזכות הנגישה, ומבקש למכור את הזכות לפני שהסתיימו 10 שנים מרגע הרכישה, ישלם את ההפרש בין זכות נגישה לזכות ציבורית רגילה בהתאם למחירים באותה תקופה. לאחר 10 שנים ניתן למכור את הזכות הציבורית הנגישה ללא תשלום הפרש האגרה.

קראו עוד חדשות צרכנות באתר 4U:

מונית נגישה - דרישות:

יעודה של מונית נגישה היא לנסיעות מיוחדות בלבד, מונית עם מעלון לכיסא גלגלים תסיע נכה עם מוגבלות המתנייע בכיסא גלגלים.

תנאים והגבלות:

  • מונית נגישה תשמש עד כ-3 שנים כמונית להסעת נכים.
  • המשקל המותר של המונית אינו עולה על 3,500 ק"ג.

דלת הכניסה למונית תאפשר כניסה של נכה הנע בכיסא גלגלים מעבר קל של כיסא הגלגלים לתוך המונית או ביציאה מהמונית ורוחבו יהיה לא פחות מ-110 ס"מ באזור הצר ביותר.

מנהל אגף הרכב רשאי לקבוע את רוחב הדלת.

125 ס"מ – הגובה הפנימי בין הכניסה למונית ובין המשקוף העליון 132 ס"מ – הגובה של תקרת המונית

במונית נגישה לנכים יותקן מתקן הרבה מיוחד כמו רמפה או מעלון חשמלי המתקיימות בו הדרישות על פי התקנות

רוחב משטח ההרמה – לא פחות מ-75 ס"מ והשיפוע המקסימלי של רמפה במצב הפעלה ממדרכה שגובהה 15 ס"מ לא יעלה על 12%.

במונית הותקן רמפה או מעלות הרמה חשמלי והוא יוצב בצד ימין של הרכב או מאחוריו.
רמפה ניידת תקובע אל גוף המונית בעת השימוש בה.

במידה וגובה הרצפה בפתח הדלת המשמשת לכניסת נכה הנע בכיסא גלגלים עולה על 34 ס"מ מפני הדרך, יותקן ברכב מעלון הרמה קבוע. מעלון לכיסא גלגלים אנכי מתקפל המאוחסן בתוך תא הנוסעים יהיה מכוסה בכיסוי בטיחותי המגן על הנוסעים.

התקנת מנגנון למניעת תנועה של המונית בעת הפעלת מתקן ההרמה החשמלי.

אמצעי לעליה או ירידה של נכים המוגבלים בניידות ואינם נעים ביכסא גלגלים המותאם למבנה הדלת ולהפרשי הגובה שבין פני הדרך וסף הדלת. הבדלי הגובה מפני המדרך לדרך לא יעלה על 18 ס"מ. כמו כן, האמצעי יהיה מעוגן בגוף המונית.

בסמוך לדלת הכניסה למונית המיועדת לנכה הנע בכיסא גלגלים, יוקצה מקום חופשי לגישה של כיסא גלגלים שמידותיו לא יפחתו מ-120*80 ס"מ, המעבר יהיה פנוי ממכשולים.

במונית יותקנו אמצעים לעיגון כיסא הגלגלים כדי להבטיח את יציבות הכיסא בזמן נסיעה מפני טלטולים, בלימת פתע, או האצה מהירה.

תוכן מומלץ עבורכם:

מערכות לרתימת כיסא גלגלים ולריסון היושב.

נהג המונית אחראי על ריתום והתרה של אדם היושב בכיסא גלגלים. בתוך המונית יותקנו 2 ידיות אחיזה לפחות על מנת לייצב את הנוסע המתנייע בכיסא גלגלים. פס אזהרה יותקן לכל רוחב הסף של הדלתות. מחיצה המפרידה בין הנוסעים והנהג לא תותקן במונית נגישה.

סמל הנגישות הבין לאומי הותקן במונית במקומות אלה:

דלת הכניסה המיועדת לאדם הנע בכיסא גלגלים בצד הפונה למדרכה, ומידותיו יהיו 30*30 ס"מ. בצידה האחורי הימני של המונית בגובה של 50 ס"מ מעל פני הדרך ובמידות של 20*20 ס"מ לפחות.

תאגיד המבקש להפעיל מונית ישלם אגרה מופחתת להסעות בנסיעה מיוחדת בכפוף לתנאים הבאים:

תאגיד המפעיל מוניות לנכים יחזיק בבעלותו לפחות 50 מוניות נגישות התאגיד מפעיל מוקד שרות טלפוני זמין 24 שעות ביממה ויש ברשותו משרד.
התנהלות תאגיד המבקש להפעיל מונית נגישה לנסיעה מיוחדת – התאגיד ייתן שירות לאנשים עם מוגבלות בכל הארץ. מתן שירות לא יעלה על 30 דקות מרגע קבלת בקשה למתן שירות לאנשים עם מוגבלות.

הכשרת נהגים

נהגים המיועדים לנהוג במוניות נגישות, יעברו הכשרה ע"י התאגיד באופן השימוש באמצעים לעיגון כיסא הגלגלים והיושב בכיסא להבטחת יציבותו בעת נסיעה.

הזמנת מוניות נגישות לנכים עם כיסא גלגלים:

  • מרצדס V קלאס
  • טויוטה סיינה
  • קיה קרניבל
  • סיטרואן ג'מפי
  • פולקסווגן טרנספורטר
  • יונדאי i800
  • רנו טראפיק
  • פורד טרנזיט

שירותי הסעות ומוניות שאנו מספקים:

תוכן עניינים

מוניות 5 מקומות ראשון לציון

חברת 4u היסעים היא עסק שמספק שירותי הסעות של מוניות 5 מושבים בראשון לציון. כולל הסעות תיירות, הסעות מראשון לציון לשדה התעופה-נתב"ג, הסעות פרטיות לקבוצות, והסעות לאירועים. מונית 5 מקומות מיועדת למשפחה או קבוצת נוסעים.

קרא עוד »

מוניות 5 מקומות חולון

חברת 4u היסעים היא עסק שמספק שירותי הסעות של מוניות 5 מושבים בחולון. כולל הסעות תיירות, הסעות מחולון לשדה התעופה-נתב"ג, הסעות פרטיות לקבוצות, והסעות לאירועים. מונית 5 מקומות מיועדת למשפחה או קבוצת נוסעים.

קרא עוד »

מוניות 5 מושבים בת ים

חברת 4u היסעים היא עסק שמספק שירותי הסעות של מוניות 5 מושבים בבת ים. כולל הסעות תיירות, הסעות מבת ים לשדה התעופה-נתב"ג, הסעות פרטיות לקבוצות, והסעות לאירועים. מונית 5 מקומות מיועדת למשפחה או קבוצת נוסעים.

קרא עוד »

מוניות 5 מושבים פתח תקווה

חברת 4u היסעים היא עסק שמספק שירותי הסעות של מוניות 5 מושבים בפתח תקווה. כולל הסעות תיירות, הסעות מפתח תקווה לשדה התעופה-נתב"ג, הסעות פרטיות לקבוצות, והסעות לאירועים. מונית 5 מקומות מיועדת למשפחה או קבוצת נוסעים.

קרא עוד »

מוניות 5 מושבים אשדוד

חברת 4u היסעים היא עסק שמספק שירותי הסעות של מוניות 5 מושבים באשדוד. כולל הסעות תיירות, הסעות מאשדוד לשדה התעופה-נתב"ג, הסעות פרטיות לקבוצות, והסעות לאירועים. מונית 5 מקומות מיועדת למשפחה או קבוצת נוסעים.

קרא עוד »

מוניות 5 מושבים רמת גן

חברת 4u היסעים היא עסק שמספק שירותי הסעות של מוניות 5 מושבים ברמת גן. כולל הסעות תיירות, הסעות מרמת גן לשדה התעופה-נתב"ג, הסעות פרטיות לקבוצות, והסעות לאירועים. מונית 5 מקומות מיועדת למשפחה או קבוצת נוסעים.

קרא עוד »

מוניות 5 מקומות הרצליה

חברת 4u היסעים היא עסק שמספק שירותי הסעות של מוניות 5 מושבים בהרצליה. כולל הסעות תיירות, הסעות מהרצליה לשדה התעופה-נתב"ג, הסעות פרטיות לקבוצות, והסעות לאירועים. מונית 5 מקומות מיועדת למשפחה או קבוצת נוסעים.

קרא עוד »

מוניות 5 מושבים קריית אונו

חברת 4u היסעים היא עסק שמספק שירותי הסעות של מוניות 5 מושבים בקריית אונו. כולל הסעות תיירות, הסעות מקריית אונו לשדה התעופה-נתב"ג, הסעות פרטיות לקבוצות, והסעות לאירועים. מונית 5 מקומות מיועדת למשפחה או קבוצת נוסעים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן